PROMOCJA DOBREJ WIEPRZOWINY Z POLSKIM WIEPRZEM

Termin realizacji: 10.06.2020 r. – 30.11.2020 r.

Projekt sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego

Celem projektu jest przeprowadzenie kampanii informacyjno – promocyjnej, która miałaby na celu rozpowszechnienie polskiej wieprzowiny pochodzącej z gospodarstw utrzymujących polskie rasy świń, które są żywione paszami bez GMO. Zadaniem promocji będzie zwiększenie świadomości wśród konsumentów odnośnie wartości zdrowotnych, odżywczych i walorów smakowych, które posiada mięso wieprzowe, przekazanie informacji o znakach PRODUKT POLSKI i Wyprodukowane bez stosowania GMO jako elementów patriotyzmu konsumenckiego, przeprowadzenie konkursów z wiedzy o wieprzowinie i o znakach, dystrybucja paczek promocyjnych z produktami z mięsa wieprzowego pochodzącego od krajowych ras świń spełniających wymogi tych znaków na trzech imprezach tematycznych. Oprócz tego takie działania pośrednio będą działać na stworzenie realnej alternatywy dla hodowców i producentów, którzy tuczą zwierzęta w sposób tradycyjny z użyciem pasz bez GMO, a także dla mniejszych zakładów mięsnych poprzez produkcję wyrobów gotowych z mięsa wieprzowego pochodzącego z polskich ras świń. Z wcześniej przeprowadzonych badań z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego można śmiało stwierdzić, że działania regionalne przynoszą korzystne efekty, ludzie szukają regionalnych i polskich produktów. Dążmy do zachowania tzw. równowagi rynkowej, gdzie popyt równałby się z podażą. tzn. niezwykle ważne jest promowanie zakładów produkujących produkty polskie i pokazanie wiarygodności i ciągłości dostaw z lokalnego rynku. Sytuacja na rynku wieprzowiny w naszym kraju pokazuje nam, że ważnym elementem jest wzmacnianie lokalnego rynku i patriotyzmu konsumenckiego.

Miejsca prowadzenia promocji:

Czerwiec 2020 r. – Krajowe Dni Pola w Minikowie (2 dni)

Sierpień 2020 r. – Targi w Sielinku (1 dzień)

Wrzesień 2020 r. – Jesienna Wystawa Ogrodnicza, promocję karpia nakielskiego i pokaz drobnego inwentarza w Minikowie (1 dzień)

PROMOCJA DOBREJ WIEPRZOWINY Z POLSKIM WIEPRZEM

20 września br. po raz kolejny promowaliśmy wieprzowinę wśród konsumentów. Promocja ta odbyła się w Minikowie podczas wydarzenia „Jesieni w ogrodzie” – Jesiennej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kulinarną promocją karpia i pokazem drobnego inwentarza. Stoisko informacyjno-promocyjne cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Promocja była sfinansowana z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Cieszymy się z tak dużego zainteresowania. Dziękujemy!

PROMOCJA DOBREJ WIEPRZOWINY Z POLSKIM WIEPRZEM

27.08.2020 r. odbyła się degustacja wyrobów z wieprzowiny organizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wieprz Polski, która była Sfinansowana z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. Głównym organizatorem wydarzenia był Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Sielinku. Dziękujemy za zaproszenie!

PROMOCJA DOBREJ WIEPRZOWINY Z POLSKIM WIEPRZEM

20 – 21.06.2020 r. odbyła się degustacja wyrobów z wieprzowiny organizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wieprz Polski. Wydarzenie odbyło się podczas Krajowych Dni Pola i Wystawy Rolniczej w Minikowie.